ترجمه مقاله فرهنگ نیجریه: گریزی به پیشرفت شغلی زنان در نیجریه(NIGERIAN CULTURE: A BARRIER TO THE CAREER PROGRESS OF WOMEN IN NIGERIA)

ترجمه مقاله فرهنگ نیجریه: گریزی به پیشرفت شغلی زنان در نیجریه(NIGERIAN CULTURE: A BARRIER TO THE CAREER PROGRESS OF WOMEN IN NIGERIA)

نام مقاله:
NIGERIAN CULTURE: A BARRIER TO THE CAREER PROGRESS OF WOMEN IN NIGERIA
نام نویسندگان:
Okeoma John-Paul Okeke
مجله:
Global Journal of Human Resource Management Vol.5, No.5, pp.1-11, June 2017
سال انتشار:
2017
تعداد صفحات مقاله:
10
تعداد صفحات ترجمه فارسی
11
Abstract:

ABSTRACT: This article explores the effect of culture on women’s career progression in Nigeria and how Nigerian organisations can incorporate some of the issues raised here in addressing their need for talent. It leaves one with the question- How does the Nigerian culture influence women in the society which in turn becomes a barrier that limits women in the workplace? It is necessary to say that though there is awareness of this inequality of women who work in Nigeria, understanding the Nigerian culture can place its human resource management practices in context. It is expected that the viewpoints raised in this article will help highlight some of the Human resource management issues in Africa’s most populous country. Taking these issues in context can play a role in increasing the productivity of women in Nigeria. This is paper is aimed at exploring culture which is a barrier to the career progress of women in Nigeria.

KEYWORDS: Nigeria, Culture, Women, Gender diversity, Nigeria.

توضیحات:

 مقاله فرهنگ نیجریه: گریزی به پیشرفت شغلی زنان در نیجریه(NIGERIAN CULTURE: A BARRIER TO THE CAREER PROGRESS OF WOMEN IN NIGERIA) در 11 صفحه در قالب فایل Word توسط مترجمان حرفه ای ترجمه شده است. در زیر نمونه ای از ترجمه مقاله را ملاحظه می فرمایید.

چکیده: این مقاله به بررسی تاثیر فرهنگ بر پیشرفت شغلی زنان در نیجریه و اینکه چگونه سازمان های نیجریه می توانند برخی از مسائل مطرح شده در اینجا در رابطه با هدف قرار دادن نیاز آنها به استعداد را در برنامه ی خود جای دهند. این پژوهش این پرسش را مطرح می کند که چگونه فرهنگ نیجریه که به نوبه خود مانعی برای محدود کردن زنان در محل کار است آنان را در جامعه تحت تأثیر قرار می دهد ؟ لازم است بگویم که اگرچه آگاهی از این نابرابری زنان در نیجریه وجود دارد، درک فرهنگ نیجریه نیز می تواند شیوه های مدیریت منابع انسانی آن را در موقعیت قرار دهد. انتظار می رود که دیدگاه های مطرح شده در این مقاله به برخی از مسائل مدیریت منابع انسانی در پرجمعیت ترین کشور آفریقا کمک کند. توجه به این مسائل در موقعیت می تواند در افزایش بهره وری زنان در نیجریه نقش داشته باشد. این مقاله به بررسی فرهنگی می پردازد که مانع از پیشرفت شغلی زنان در نیجریه می شود.
واژگان کلیدی: فرهنگ نیجریه ، زنان، تنوع جنسیتی، نیجریه.


قیمت مقاله لاتین: رایگان  
قیمت ترجمه فارسی مقاله: 15,000  تومان

فرم سفارش و خرید

نام و نام خانوادگی:
شماره همراه:
 
آدرس ایمیل:
توضیحات:
اعداد زیر را وارد کنید.

نکات قابل توجه

  • به محض انجام پرداخت موفق، لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد، ضمن اینکه همزمان، لینک دانلود فایل به طور خودکار به ایمیل شما ارسال می شود. که لازم است برای این امکان، آدرس ایمیل را در محل مربوطه به طور صحیحی وارد نمایید.
  • کیفیت تمامی فایلها تضمین شده است و در صورت وجود نواقص در فایلها ایرادات مورد نظر قابل اصلاح است. توضیحات و مشخصات فایلهایی ذکر شده است.
  • پرداختها از طریق درگاه واسط پارس پال و در محیطی کاملا ایمن انجام می شود و امکان پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب مقدور می باشد
  • پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما در سریعترین زمان ممکن انجام می شود.

فرم ثبت نظرات

نام و نام خانوادگی:
 
آدرس ایمیل:
   
:نظر شما
 

نظرات کاربران: