ترجمه مقاله شکستن یک پوسته سخت! به کارگیری پایداری در زنجیره تامین یک اقتصاد نوظهور (A hard nut to crack! Implementing supply chain sustainability in an emerging economy)

ترجمه مقاله شکستن یک پوسته سخت! به کارگیری پایداری در زنجیره تامین یک اقتصاد نوظهور (A hard nut to crack! Implementing supply chain sustainability in an emerging economy)

نام مقاله:
A hard nut to crack! Implementing supply chain sustainability in an emerging economy
نام نویسندگان:
Bruno S.Silvestre
مجله:
Journal of Cleaner Production Volume 96, 1 June 2015, Pages 171-181
سال انتشار:
2015
تعداد صفحات مقاله:
10
تعداد صفحات ترجمه فارسی
35
Abstract:

In the last decade, sustainable supply chain management has become a key topic in the sustainability literature as well as a buzzword in industry and policy circles. Although research has made substantial contributions, there is a lack of understanding on how focal companies operating in emerging economies can lead the implementation of sustainability into their supply chains. This research connects and advances the constructs of cleaner production, sustainability and supply chains by exploring a classic case of a focal company operating in an emerging economy that, even facing considerable challenges, has been able to succeed in transforming its entire supply chain. Drawing from stakeholder theory and contingency theory, this research offers four key contributions to the sustainability and supply chain discourses as follows: 1) it proposes an innovation-centered approach to sustainable supply chain management, by adapting and extending the TCOS uncertainty framework; 2) it suggests that the way a focal company manages and is influenced by its established network of relationships shape the evolution of the supply chain sustainability trajectories; 3) it argues that supply chains are dynamic entities and should then be considered and understood through the lenses of evolutionary approaches; and 4) it suggests that the implementation and management of sustainable supply chains are context-specific challenges and therefore theoretical, managerial and policy generalizations are difficult to be achieved.

Keywords

Sustainable supply chains

Cleaner production

Sustainability

Innovation

Stakeholder theory

Contingency theory

توضیحات:

چکیده:

در دهه اخیر، مدیریت زنجیره تامین پایدار در ادبیات پایداری(sustainability) یک موضوع محوری است که در چرخه های سیاستگذاری و صنعت نیز به یک کلیدواژه مبدل شده است. اگرچه پژوهش ها  در این خصوص نقش اساسی داشته است، در مورد چگونگی عملکرد شرکتهای مرکزی در اقتصادهای نوظهور که منجر به استفاده از پایداری در زنجیره تامین می گردد، دانشی نداریم.

این پژوهش بین سازه های تولید پاکیزه تر، پایداری و زنجیره های تامین ارتباط برقرار می کند و با کاوش در قالب کلاسیک یک شرکت مرکزی در اقتصادی نوظهور که با چالشهای قابل ملاحظه ای روبرو است، و توانسته است با موفقیت در کل زنجیره تامین خود تحول ایجاد کند، دانش ما را در مورد این سازه ها افزایش می دهد. با اقتباس از نظریه ذینفعان و نظریه اقتضایی[1]، این پژوهش در مباحث پایداری و زنجیره تامین چهار نقش مهم ایفا می کند:1) با تطبیق و توسعه چارچوب ابهام [2]TCOS یک رویکرد ابداعی در مدیریت زنجیره تامین پایدار پیشنهاد می دهد، 2) روشی پیشنهاد می دهد که یک شرکت بنیادین از طریق آن مدیریت می شود و تحت تاثیر شبکه تثبیت شده ای از روابطی قرار می گیرد که در مسیر پایداری زنجیره تامین، باعث تحولی عظیم می شود؛ 3) این موضوع را مورد بحث قرار می دهد که زنجیره های تامین، پدیده هایی پویا هستند و لذا می بایست از دریچه رویکردهای تکاملی به آنها توجه شود و شناخته شوند؛ و 4) پیشنهاد می کند که به کارگیری و مدیریت زنجیره های تامین پایدار، چالشهایی منحصر به یک بافت خاص هستند، و بنابراین دستیابی به روشهایی جهت عمومیت بخشی سیاستگذاری و مدیریت آنها کاری دشوار است.

 

[1] - contingency theory

[2]  TCOS uncertainty framework


قیمت مقاله لاتین: رایگان  
قیمت ترجمه فارسی مقاله: 25,000  تومان

فرم سفارش و خرید

نام و نام خانوادگی:
شماره همراه:
 
آدرس ایمیل:
توضیحات:
اعداد زیر را وارد کنید.

نکات قابل توجه

  • به محض انجام پرداخت موفق، لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد، ضمن اینکه همزمان، لینک دانلود فایل به طور خودکار به ایمیل شما ارسال می شود. که لازم است برای این امکان، آدرس ایمیل را در محل مربوطه به طور صحیحی وارد نمایید.
  • کیفیت تمامی فایلها تضمین شده است و در صورت وجود نواقص در فایلها ایرادات مورد نظر قابل اصلاح است. توضیحات و مشخصات فایلهایی ذکر شده است.
  • پرداختها از طریق درگاه واسط پارس پال و در محیطی کاملا ایمن انجام می شود و امکان پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب مقدور می باشد
  • پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما در سریعترین زمان ممکن انجام می شود.

فرم ثبت نظرات

نام و نام خانوادگی:
 
آدرس ایمیل:
   
:نظر شما
 

نظرات کاربران: