ترجمه مقاله Burnout and interventions in pediatric residency: A literature review (فرسودگی و مداخلات در دوره های اقامت کارآموزی: مروری بر ادبیات پژوهشی)

ترجمه مقاله Burnout and interventions in pediatric residency: A literature review (فرسودگی و مداخلات در دوره های اقامت کارآموزی: مروری بر ادبیات پژوهشی)

نام مقاله:
Burnout and interventions in pediatric residency: A literature review
نام نویسندگان:
Tara F. McKinley, , Kimberly A. Boland, , John D. Mahan
مجله:
Burnout Research Volume 6, September 2017, Pages 9–17
سال انتشار:
2017
تعداد صفحات مقاله:
8
تعداد صفحات ترجمه فارسی
20
Abstract:

Abstract

Despite an increase in interest in issues related to burnout in medical education and mandates from the national residency accrediting body, available literature is sparse in pediatrics, a medical discipline that requires special empathy and compassion, as well as enhanced communication skills to effectively care for children and their families. Burnout prevalence ranges from 17 to 67.8% of pediatric residents in recent studies. There is little that details the pathogenesis of burnout in these residents and little that compares them with those in other medical disciplines. This comprehensive literature review describes all that is published on burnout and burnout interventions since 2005 in pediatrics and other primary care oriented specialty residents, as well as key papers from pre-2005. This review, with its focus on the available information and evidence-based intervention strategies, identifies four areas for focus for future interventions and directions. It should serve as a useful resource to program directors, medical educators and graduate medical education leadership who are committed to preventing and/or treating burnout in their residents and molding these young physicians to be able to maintain resilience through their careers. This review should also be useful to investigators exploring burnout in other health care professionals.

Keywords

  • Burnout; 
  • Residency; 
  • Pediatrics; 
  • Literature review; 
  • Mindfulness
توضیحات:

ترجمه مقاله Burnout and interventions in pediatric residency: A literature review (فرسودگی و مداخلات در دوره های اقامت کارآموزی: مروری بر ادبیات پژوهشی) در 20 صفحه توسط مترجمان حرفه ای آماده شده است. کیفیت ترجمه تضمین شده است. به محض پرداخت لینک دانلود فایل ترجمه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

چکیده

با وجود افزایش علاقه به مسائل مربوط به فرسودگی شغلی در حیطه آموزش پزشکی و توسط هیئت نظارت بر دوره کارآموزی پزشکی، ادبیات پژوهشی موجود در حیطه بیماریهای کودکان اندک است، یکی از رشته های پزشکی که نیازمند همدردی و دلسوزی و همچنین نیازمند مهارتهای ارتباطی بالا برای مراقبت موثر از کودکان و خانواده های آنان می باشد. طبق مطالعات اخیر شیوع فرسودگی در میان کارآموزان پزشکی بیماریهای کودکان بین 17 تا 67.8% می باشد. در مورد علت شناسی فرسودگی در میان این دسته از کارآموزان مقیم جزئیات اندکی وجود دارد و مطالعات اندکی این دسته از کارآموزان را با کارآموزان رشته های پزشکی دیگر مورد مقایسه قرار داده اند. این مرور جامع ادبیات پژوهشی همه پژوهشهایی که در مورد فرسودگی و مداخلات فرسودگی از سال 2005 در رشته بیماریهای کودکان و مراقبتهای اولیه دیگر با محوریت کارآموزان رشته های تخصصی صورت گرفته است را در کنار مقالات اصلی قبل از سال 2005 را توصیف می کند. این بررسی مروری، با تمرکز بر اطلاعات موجود و راهبردهای مداخله ای مبتنی بر شواهد، کانون مداخلات و جهت گیریهای آینده را در چهار حیطه را معرفی می کند. این مداخلات می بایست به عنوان منبع مفیدی جهت برنامه ریزی مدیران، مربیان پزشکی و رهبران آموزش پزشکی باشد که به مسئله جلوگیری و مقابله با فرسودگی در میان رزیدنتهای پزشکی احساس تعهد می کنند و این پزشکان جوان را به گونه ای تربیت کنند که انعطاف پذیری آنها در حرفه خود حفظ کند. این مطالعه مروری برای پژوهشگران در بررسی فرسودگی سایر متخصصان حوزه مراقبت بهداشتی نیز مفید است.

کلیدواژه ها: فرسودگی؛ دوره اقامت پزشکی؛ بیماری کودکان؛ مرور ادبیات؛ هوشیاری

1-مقدمه

فرسودگی شغلی هر کارمندی را در هر زمینه شغلی تحت تاثیر قرار می دهد، در حالیکه این پدیده چیز جدیدی نیست، با اینحال فرسودگی شغلی در ادبیات حرفه ای بعنوان حیطه ای که روز به روز پیچیده تر می شود و الزامات بیشتری بر کارکنان تحمیل می کند، مجددا ظهور پیدا کرده است. اولین ویرایش پرسشنامه فرسودگی ماسلاخ، معیاری طلایی برای ارزیابی فرسودگی در کارگاه ها، در سال 1981 انتشار یافت، ویرایش سوم، نسخه بسیار گسترده آن در سال 1996 منتشر شد و هنوز هم امروزه به طور وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد. تعریف خلاقانه ارائه شده ماسلاخ و لیتر(2008) بیان می دارد که فرسودگی یک "سندرم روانشناختی است که پاسخ طولانی مدت به استرس زاهای مزمن میان فردی در فعالیت شغلی را در بر می گیرد"(ص. 498).

.......


قیمت مقاله لاتین: رایگان  
قیمت ترجمه فارسی مقاله: 25,000  تومان

فرم سفارش و خرید

نام و نام خانوادگی:
شماره همراه:
 
آدرس ایمیل:
توضیحات:
اعداد زیر را وارد کنید.

نکات قابل توجه

  • به محض انجام پرداخت موفق، لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد، ضمن اینکه همزمان، لینک دانلود فایل به طور خودکار به ایمیل شما ارسال می شود. که لازم است برای این امکان، آدرس ایمیل را در محل مربوطه به طور صحیحی وارد نمایید.
  • کیفیت تمامی فایلها تضمین شده است و در صورت وجود نواقص در فایلها ایرادات مورد نظر قابل اصلاح است. توضیحات و مشخصات فایلهایی ذکر شده است.
  • پرداختها از طریق درگاه واسط پارس پال و در محیطی کاملا ایمن انجام می شود و امکان پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب مقدور می باشد
  • پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما در سریعترین زمان ممکن انجام می شود.

فرم ثبت نظرات

نام و نام خانوادگی:
 
آدرس ایمیل:
   
:نظر شما
 

نظرات کاربران: